Központjaink

Központjaink:

Az Alkalmazott Tanulások Központja (CAL) keretein belül működő the CoRe lab, Fogyasztói Magatartáskutató Központ 2019-ben azzal a céllal jött létre, hogy innovatív kutatási megoldásokkal támogassa a tudományos, hallgatói és piaci célokat egyaránt.

Tapasztalt csapatunk a hagyományos (kérdőíves, fókuszcsoportos, mélyinterjús) módszerek mellett újabb, innovatív megközelítéseket is alkalmaz. Innovatív módszertani eszköztárunk fókuszában a szemkamerás kutatás (eye tracking) áll, mely a fogyasztók tudattalan döntési mechanizmusainak megismerésével szolgáltat új típusú insight-okat. Ezek az insightok segítik a szakembereket abban, hogy hatékonyan tervezzék meg a kommunikációt a vásárlók figyelmének felkeltésére.

Célunk, hogy az innovatív módszerek kutatási folyamatban való alkalmazásával a hagyományos módszerek használatán túl, illetve azok alkalmazása mellett hatékonyan tudjuk segíteni egy-egy kutatási kérdés megválaszolását.

A Fenntarthatósági Központ célja, hogy etikus gondolkodást, társadalmi felelősségvállalást és fenntarthatóságot integráljunk oktatásunkba, kutatásainkba és különóráinkba. A közösségi partnerségek segítenek előmozdítani a fenntarthatóságra összpontosító innovációt, miközben hallgatóinkat képezzük és támogatjuk a fenntartható és etikus jövő építésében.

A Központ részt vesz a PRME CEE (United Nations Principles for Responsible Management Education Central and Eastern Europe) fejezetének előmozdításában, rendszeresen szervezett workshopokon. Továbbá, a Központ vezetője 2024 áprilisától átvette a PRME CEE Chapter Leadership Steering Committee tagsági, illetve az Intézményi Fejlesztési Programok vezetői szerepét.

A Simonyi BEDC egy önfenntartó, egyetem által irányított vállalkozói ökoszisztéma, mely arra törekszik, hogy kibővítse és fejlessze a hallgatók vállalkozói készségeit és képességeit. Valamint hogy olyan innovációkat fedezzen fel, népszerűsítsen és piacra dobjon melyek több tudományterületet is átfognak. A központ célja továbbá az vállalkozói és innovációs kapacitás kibővítése és fejlesztése az intézményesített, folyamatos és hatékony részvétel révén a tudományos és üzleti szféra szereplőinek közreműködésével.

Ezen célok elérésében a szervezet határokon átnyúló, nemzetközi együttműködésekre törekszik, ezzel kiszélesítve a lehetőségeket és teret biztosítva a hazai innovációk és újítások piacra viteléhez, valamint impulzusokat, információkat és tudást nyújtva az innovátoroknak, akik újításokat hoznak létre vagy fejlesztenek.