Partneri együttműködésben a Pécsi Közösségi Alapítvánnyal
A Pécsiközgáz évek óta a fenntarthatóság elkötelezett képviselője, amely esetében jellemzően elsőként mindenki a környezeti fenntarthatóságra asszociál, miközben a társadalmi pillére legalább ennyire elengedhetetlen. Ezért tartottuk fontosnak, hogy 2024. május 6-án a Pécsi Közösségi Alapítvány által szervezett VI. Pécsi Élő Adáson mi is ott legyünk, képviseltessük magunkat a nézők között és a Dinamó INSZI, a Lásd a világot autista szemmel Egyesület és a Pécsi Jótékony Nőegylet céljait felajánlással is támogassuk.
Az együttműködés itt nem ért véget, hiszen nélkülözhetetlennek tartjuk, hogy a közgazdász hallgatóink megismerjék a nem profitorientált gondolkodást és a profiton túlmutató értékeket is, ezek bevonását az oktatásba, s mindeközben a civil szervezetek számára elérhetővé tegyük azokat a kreatív energiákat és azt a szaktudást, amely karunkon képződik és amellyel e szervezeteket nem csak anyagi támogatás formájában tudjuk támogatni céljaik elérésében.
Ezért döntöttünk úgy, hogy a Pécsi Közösségi Alapítvánnyal hosszú távon kívánunk együttműködni a jövőben egymást kölcsönösen segítve projektek, vendégelőadások, mikrotanúsítványt adó képzések, szakmai gyakorlat, közös események keretében.
Intézeti és Kari Tanácsadó Testület
A 2022/2023-as tanév tavaszi félévében megalakult az öt intézet tanácsadó testülete, amelynek tagjai a intézetigazgatókkal és az intézeti tagokkal együttműködve hozzájárulnak a magas színvonalú, gyakorlatorientált, a gazdasági és társadalmi elvárásoknak megfelelő, a hallgatók karrierépítését támogató oktatási rendszer folyamatos fejlesztéséhez. Az intézetek tanácsadó testületének elnökei alkotják a Kari Tanácsadó Testületet. A testületek már négy alkalommal ültek össze, ahol különböző témákról, többek között a nemzetközi hallgatók foglalkoztatási helyzetéről a helyi vállalatoknál, valamint a posztgraduális szakirányú programrendszer kialakításáról kezdeményeztek megbeszéléseket, azonban a fenntarthatósági szempontok is több alkalommal felmerültek, különös tekintettel az ESG területére.
A Fenntarthatósági Központ vezetője is meghívást a kap a Kari Tanácsadó Testületi ülésekre, így lehetővé válik a kétirányú kommunikáció, a kar részéről is képviselni tudjuk a gyakorlat felé az ezzel kapcsolatos álláspontunkat, míg a vállalati szakértők a gyakorlat oldaláról tudnak visszajelezni a kérdés kapcsán. A fenntarthatósági téma képviseltén túl a Kari Tanácsadó Testület szerepe a fenntartható fejlődési célok szempontjából is fontos, hiszen szorosan kapcsolódik az SDG4 Minőségi oktatáshoz.
A fentieken túl a Kar és így a központ is számos olyan vállalattal ápol szoros kapcsolatot, amelyek fenntarthatósági témában gyakorlati előadással vagy akár projekttel érkeznek hallgatóinkhoz, ezekről bővebben a Gyakrolat menüpont alatt olvashat.