Prohuman - International Student Organization (I.S.O.): A külföldi hallgatók magyarországi munkavállalásáról

2024. 02. 27. – 13:27

CAREER NIGHT

A Career Night a CAL és az ISO szervezésében került lebonyolításra, a vendég pedig Forster János volt, aki Prohumannál dolgozik, mint HR Division Lead.

A külföldi hallgatók magyarországi munkavállalása egy olyan kérdés, mely gyakran merül fel határontúlról érkezett hallgatóinkban. Mind a CAL, mind pedig az ISO folyamatosan azon dolgozik, hogy a külföldi hallgatók is a lehető legmegfelelőbb környezetben tudjanak tanulni, illetve, hogy Alumniként is a régióban helyezkedjenek el. Ez a kerekasztal beszélgetés is ebben segítette hallgatóinkat.

Miből állt az esemény:

• A külföldiek által leggyakrabban felhozott kérdésekre kaptak a hallgatók választ, miközben János, Daniela Otero harmadéves BAM hallgatóval beszélgetett
    • Ez egy kötetlen beszélgetés volt, így bármikor közbe lehetett szólni éppen felmerülő kérdésekkel
  • Ez után pedig egy networking szekció következett ahol nemcsak Jánostól, hanem más Prohuman-os szakemberektől is lehetett kérdezni.
    • Itt már nem csak a munkavállalás, hanem más témák is szóba kerültek.
  • János pedig további támogató anyagokat, és lehetőségeket ígért a hallgatóknak.

Neki, illetve a Prohuman csapatának ez úton is köszönjük a részvételt!

Az eseményen 67 hallgató vett részt.

Galéria:

" " " "