A képzésünk célja, hogy a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően képzett szakembereket képezzen, akik képesek a vállalatok fenntarthatósági törekvéseinek támogatására, a jogszabályi megfelelés biztosítására és a fenntarthatósági teljesítményük mérésére és javítására. A képzés a gyakorlati készségek fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektet, beleértve az adatelemzést és a jelentéskészítést. Szerezzen piacképes tudást és váljon az adatvezérelt fenntarthatósági döntések szakértőjévé.
A képzés célcsoportja:
Olyan szakemberek és leendő szakértők, akik az ESG (Environmental, Social, Governance) területén szeretnének elmélyült ismereteket és gyakorlati készségeket szerezni, hogy támogassák a vállalatok fenntarthatósági törekvéseit, biztosítsák a jogszabályi megfelelést, valamint mérjék és javítsák a fenntarthatósági teljesítményt.
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
Fenntarthatósági célokat támogató digitalizációs technológiák megismerése és alkalmazása.
Erőforrás-felhasználás optimalizálása intelligens technológiák használatával az üzleti hatékonyság növelése érdekében.
A CSR (Corporate Social Responsibility), CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) és ESG (Environmental, Social, Governance) szemléletének mélyreható megértése és alkalmazása a vállalati pénzügyek és számvitel kontextusában.
Adatelemző eszközök, például Power BI és Excel haladó funkcióinak elsajátítása, hogy hatékonyan elemezhessék a fenntarthatósághoz és pénzügyi teljesítményhez kapcsolódó adatokat.
A képzés tematikája:
ESG a vállalati gyakorlatban I. (Dr. Erdős Katalin) Fenntarthatósági modellezés Excelben (Dr. Kovács Balázs) Fenntartható üzleti szimuláció (Kovács Olivér Béla) Fenntarthatósági adatelemzés (Kleschné Dr. Csapi Vivien) Stakeholder és befektetői menedzsment (Dr. Tóth-Pajor Ákos) Fenntartható beszámolási gyakorlat (Dr. Szücs Tamás) ESG a vállalati gyakorlatban II. (Dr. Rácz-Putzer Petra)
A PTE KTK a képzés elvégzéséről mikrotanúsítványt állít ki.Az a jelentkező, akinek nincs a PTE Közgazdaságtudományi Karán hallgatói jogviszonya részismeretijogviszonyban felvételre kerül a képzés idejére.
A tanúsítvány megszerzésének a feltétele egy egy-hónapos, a képzési időtartamba be nem számító kötelező szakmai gyakorlat és a vizsgák sikeres teljesítése, amelyek a PTE Tanulmányi és Vizsgaszabályzata alapján kerülnek értékelésre.
Fontos: a képzés sikeres elvégzése önmagában nem egyenlő az akkreditációval. A képzés elvégzése után a jelölteknek meg kell felelniük az SZTFH által támasztott további feltételeknek is az akkreditációhoz.